free site creator

Obsługa komputera za pomocą wzroku

System Sensor Pic / Tobii to najmniejsze oraz bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę oraz myszkę, pozwalając na obsługę laptopa lub komputera oraz telewizora za pomocą oczu. Dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z rąk w celu obsługi komputera, czyli między innymi dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem zanikowym bocznym.
”System Sensor Kostka” to projekt skierowany przede wszystkim do zabawy i gier gdzie osoba niepełnosprawna może również losować wartość kostki za pomocą wzroku, czujnika dotyku lub przełącznika. Centralka kostki umożliwia również posługiwaniem się aplikacji „System Sensor Pic” lub „System Sensor Y”. Może ona zastąpić centralkę komunikatora „Centralka Mini” lub „Centralka Pro”. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że centralka „System Sensor Kostka” nie posiada uniwersalnego pilota do TV, dekodera, klimatyzacji.


System Sensor Pic
Komunikator System Sensor
Pic - Tobii

Komunikacja za pomocą gałki oka

Do programu komunikatora System Sensor Pic/Tobi można podłączyć urządzenie Tobii. Ta konfiguracja programu z urządzeniem umożliwia sterowanie komputerem, telewizorem, dekoderem, klimatyzacją, oświetleniem, itp. za pomocą gałki oka. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to należy w ustawieniach programu wyłączyć skanowanie.
Jeżeli w programie jest wyłączone skanowanie to ramka karty ma kolor biały i przemieszcza się względem gałki oka.
Poradniki komunikatora System Sensor Pic - Tobii.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

System Sensor CAM

Pisanie za pomocą gałki oka

Komunikator System Sensor Cam to aplikacja, która służy do pisania na komputerze za pomocą gałki oka. Aplikacja ta jest płatnym dodatkiem do programu Komunikatora System Sensor i jest alternatywą dla centralki Komunikatora System Sensor V5 lub X.

Komunikator System Sensor MYSZ

Witamy na stronie projektu komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących System Sensor, który ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. System Sensor MYSZ jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, cierpiących na częściowy paraliż kończyn górnych. System umożliwia sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, smartfonem. Projekt ten jest przeznaczony  przede wszystkim dla dzieci z porażeniem mózgowym.

Komunikator System Sensor X

Czujnik podłączony do oprawki od okularów

Witamy na stronie projektu komunikator alternatywny dla osób niepełnosprawnych niemówiących System Sensor, który ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Komunikator System Sensor X  jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych. System umożliwiający sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, smartfonem, klimatyzacją.

Szukasz dedykowanego rozwiązania
lub porady?

Zadaj pytanie w formularzu informacyjnym.