Komunikator dla osób niepełnosprawnych
System Sensor Pic / Android

Komunikatory alternatywne System Sensor Pic
System Android od 6.0
Na tej stronie prezentujemy urządzenia zapewniające komunikację osobą niepełnosprawnym z otoczeniem. Dzięki tym komunikatorom osoba niepełnosprawna może komunikować się z rodziną, opiekunem. Komunikator ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych połączony lub nie z utratą mowy. To zespół urządzeń elektronicznych umożliwiający sterowanie komputerem, odbiornikiem telewizyjnym, dekoderem telewizyjnym, domofonem itp. Produkty firmy System Sensor to produkty polskie, ciągle dostosowywane do potrzeb oób niepełnosprawnych. a nad rozwojem czuwają osoby niepełnosprawne. To Oni wytyczają ścieżkę rozwoju produktu oraz są pierwszymi testerami urządzeń.

* * *

Komunikatorem, komputerem, telewizorem, dekoderem, tabletem, telefonem

można sterować za pomocą czujników:

- czujnik dotyku
- czujnik odbiciowy
- czujnika położenia gałki oka Cam
- czujnik przepływu powietrza
- przełącznik

mac website builder

Komunikator alternatywny
System Sensor Pic / Android

System Sensor Pic
System Android od 6.0

Główne czynniki decydujące o możliwości zastosowania zestawu System Sensor Pic:

- możliwości motoryczne

Osoba niepełnosprawna może posługiwać się zestawem System Sensor, jeżeli posiada co najmniej jedną ruchomą część ciała bądź twarzy, którą może poruszać w sposób kontrolowany.  System może wykrywać ruch niemal każdej części ciała, np. powieki, ust, ręki, palca.

- możliwości wzrokowe

Użytkownik musi mieć na tyle dobry wzrok, aby być w stanie zobaczyć litery i symbole na monitorze komputera. Ponad to istotna jest zdolność do skupienia wzroku w jednym miejscu. Rozmiar symboli (liter, cyfr itd.) wyświetlanych na ekranie zależy od parametrów obrazu ustawionych w systemie operacyjnym komputera oraz od rozmiarów monitora. W przypadku osób z bardzo słabym wzrokiem może być niezbędne wyposażenie komputera w większy monitor bądź w skrajnych przypadkach - telewizor.

- możliwości intelektualne

Aby osoba niepełnosprawna niemówiąca mogła obsługiwać system, niezbędna jest umiejętność czytania i pisania lub dokonywania odpowiedniego wyboru, tj. poruszania sprawną częścią ciała w momencie, kiedy na ekranie podświetlany zostaje wybrany symbol.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Już dziś możesz przetestować
program komunikatora
System Sensor Pic na system Android od wersji 6.0

Komunikatory alternatywne System Sensor Pic / Android

System Sensor to komunikator, który ułatwia komunikację osoby niepełnosprawnej z otoczeniem. Projekt ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych. System umożliwiający sterowanie: telewizorem, dekoderem, komputerem, smartfonem. Komunikator dla osób niepełnosprawnych System Sensor Pic działa bardzo dobrze z urządzeniem Cam. Pisanie tekstu, sterowanie odbiornikiem TV, dekoderem itp. oraz wywoływanie gotowych sekwencji tekstu za pomocą wzroku staje się banalnie proste, a przede wszystkim tanie.
Jeżeli chcesz przetestować aplikację komunikatora System Sensor Pic wystarczy ją pobrać ze strony www.systemsensor.pl w zakładce PLIKI/Pliki instalacyjne
- pobierz plik instalacyjny pod system Android od wersji 6.0,
Program działa bez ograniczeń przez 4 minuty, po tym okresie należy go ponownie uruchomić i testować go przez kolejne 4 minuty.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Program komunikatora
System Sensor Pic na system Android od wersji 6.0

System Sensor Pic
Android od wersji 6.0

Program komunikatora System Sensor Pic to zupełnie innowacyjne rozwiązanie do komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Program można zainstalować na platformie Windows 7, 8, 10, lub Android od wersji 6.0. Komunikator jest wyposażony w wirtualne tablice oraz karty, które dowolnie możemy konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu komunikatora. Istnieje możliwość zdalnej konfiguracji programu za pomocą zdalnej pomocy komunikatora przez producenta systemu.
Poradniki komunikatora System Sensor Pic Android.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Centralkę Pro komunikatora
można również podłączyć do programu System Sensor Pic pod system operacyjny Android od wersji 6.0

System Sensor Pic / Android od wersji 6.0


Poradniki komunikatora System Sensor Pic Android
Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Centralka Pro
komunikatora jako
ALARM

System Sensor Pic / Android od wersji 6.0

Centralkę komunikator „System Sensor” można użyć jako alarm i do tego celu nie musi być podłączony do tabletu czy telefonu komórkowego. Alarm włączy się kiedy osoba niepełnosprawna przytrzyma czujnik dotyku podłączony do centralki komunikatora na okres 3 sekund.
Dioda LED znajdująca się na wyświetlaczu świeci światłem ciągłym wówczas kiedy program komunikatora „System Sensor Pic” jest wyłączony (brak komunikacji lub centralka komunikatora nie jest sparowana z programem) a pulsuje kropka na wyświetlaczu co 1 sekundę kiedy program komunikator jest włączony a centralka jest sparowana za pomocą połączenia Bluetooth z programem.

Uwaga
Czujnik należy podłączyć do centralki przed podłączeniem jej do gniazda USB (zasilanie centralki) lub zasilacza (DC5V). Należy zwrócić szczególną uwagę na przewód od czujnika, przewód ten nie może mieć kontaktu z człowiekiem nawet przez ubranie. Przewód ten powinien swobodnie leżeć na łóżku, stoliku lub nadmiar jego powinien swobodnie zwisać nie mając kontaktu z człowiekiem ani nie powinien leżeć w pobliżu przewodów elektrycznych (zasilających). Jeżeli przewód czujnika będzie miał przypadkowy kontakt z ciałem człowieka to czujnik z przewodem będzie wprowadzał zakłócenia, a efektem tego będzie błędna praca centralki komunikatora. .


Poradniki komunikatora System Sensor Pic Android

Porównanie komunikatorów

Komunikator System Sensor Y/Pic

Poradnik dotyczący porównania programów komunikatora System Sensor Y - Windows Windows 7, 8, 10 / System Sensor Pic - Windows 7, 8, 10 / System Sensor Pic - Android od wersji 6.0