Najczęściej stosowane czujniki
do komunikacji alternatywnej
System Sensor

Komunikatory do komunikacji alternatywnej

Na tej stronie prezentujemy czujniki do komunikatora dla osób nie[pełnosprawnych o handlowej nazwie System Sensor. Specjalne przyciski i interfejsy mają służyć osobom niepełnosprawnym ruchowo do sterowania urządzeniami takimi jak: komputer, telewizor, dekoder, telefon, tablet lub zastępują przyciski myszy komputerowej. Bardzo często używa się ich jako uzupełnienie urządzeń zastępujących myszkę lub klawiaturę w systemach komputerowych a przede wszystkim do komunikacji z otoczeniem lub opiekunem.
Jeżeli mają Państwo problem z doborem czujnika to proszę o kontakt telefoniczny 502 485 205.

* * *

Komunikatorem, komputerem, telewizorem, dekoderem, tabletem, telefonem

można sterować za pomocą czujników:


Rodzaje czujników
do komunikacji alternatywnej
System Sensor

Komunikatory do komunikacji alternatywnej

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Nowy typ czujnika dotyku

System Sensor Pic lub System Sensor X

Przykład zastosowania czujnika dotykowego do komunikatora dla osób niepełnosprawnych do komunikacji alternatywnej o handlowej nazwie System Sensor.
Poradniki komunikatora - System Sensor Pic.
Poradniki komunikatora - System Sensor Y.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Elementy czujnika

System Sensor Pic lub System Sensor X

Czujnik jest bardzo masywny wykonany z drutu miedzianego 2,5 mm2, jest odporny na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Wystający odizolowany drut miedziany jest elementem czujnika dotyku i ten fragment należy dotykać ciałem, by wywołać reakcję systemu.

Poradniki komunikatora - System Sensor Pic.
Poradniki komunikatora - System Sensor Y.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Podłączenie czujnika

System Sensor Pic lub System Sensor Y

Czujnik dotyku można podłączyć tylko do nowej centralki produkowanej od roku 2018. Cechy charakterystyczne dla centralki to dwa przyciski znajdujące się na górnej części obudowy centralki. Oba przyciski koloru czarnego są tej samej wysokości i nie wystają na obudowę.
Producent komunikatora System Sensor może przystosować starszy model centralki do nowego typu czujnika dotyku.
Uwaga
Czujnik należy podłączyć do centralki przed podłączeniem jej do gniazda USB komputera lub zasilacza (DC5V). Należy zwrócić szczególną uwagę na przewód od czujnika, przewód ten nie może mieć kontaktu
z człowiekiem nawet przez ubranie.
Przewód ten powinien swobodnie leżeć na łóżku, stoliku lub nadmiar jego powinien swobodnie zwisać nie mając kontaktu z człowiekiem.
Jeżeli przewód czujnika będzie miał przypadkowy kontakt z ciałem człowieka to czujnik z przewodem będzie wprowadzał zakłócenia, a efektem tego będzie błędna praca centralki komunikatora.
Poradniki komunikatora - System Sensor Pic.
Poradniki komunikatora - System Sensor Y.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Centralka Mini
komunikator jako
ALARM

System Sensor Pic / Windows 7, 8, 10

Komunikator można użyć jako alarm i do tego celu nie musi być podłączony do komputera. Alarm włączy się kiedy osoba niepełnosprawna przytrzyma czujnik dotyku podłączony do centralki komunikatora na okres 3 sekund.
Dioda LED czerwona świeci światłem ciągłym wówczas kiedy program komunikatora System Sensor Pic jest wyłączony (brak komunikacji) a pulsuje co 1 sekundę kiedy komunikator jest podłączony do komputera a program System Sensor Pic jest uruchomiony (jest komunikacja).


Uwaga
Czujnik należy podłączyć do centralki przed podłączeniem jej do gniazda USB (zasilanie centralki) lub zasilacza (DC5V). Należy zwrócić szczególną uwagę na przewód od czujnika, przewód ten nie może mieć kontaktu z człowiekiem nawet przez ubranie. Przewód ten powinien swobodnie leżeć na łóżku, stoliku lub nadmiar jego powinien swobodnie zwisać nie mając kontaktu z człowiekiem ani nie powinien leżeć w pobliżu przewodów elektrycznych (zasilających). Jeżeli przewód czujnika będzie miał przypadkowy kontakt z ciałem człowieka to czujnik z przewodem będzie wprowadzał zakłócenia, a efektem tego będzie błędna praca centralki komunikatora.


Poradniki komunikatora Systemm Sensor Pic.
Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Czujnik Cam
- komunikacja alternatywna

System Sensor Pic - Cam

Przykład zastosowania czujnika Cam do komunikatora dla osób niepełnosprawnych do komunikacji alternatywnej o handlowej nazwie System Sensor Pic. Sterowanie komputerem, telewizorek, dekoderem odbywa się za pomocą gałki oka.
Poradniki komunikatora - System Sensor Pic - Cam.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Centralka Pro
komunikatora jako
ALARM

System Sensor Pic / Android od wersji 6.0

Centralkę komunikator „System Sensor” można użyć jako alarm i do tego celu nie musi być podłączony do tabletu czy telefonu komórkowego. Alarm włączy się kiedy osoba niepełnosprawna przytrzyma czujnik dotyku podłączony do centralki komunikatora na okres 3 sekund.
Dioda LED znajdująca się na wyświetlaczu świeci światłem ciągłym wówczas kiedy program komunikatora „System Sensor Pic” jest wyłączony (brak komunikacji lub centralka komunikatora nie jest sparowana z programem) a pulsuje kropka na wyświetlaczu co 1 sekundę kiedy program komunikator jest włączony a centralka jest sparowana za pomocą połączenia Bluetooth z programem.

Uwaga
Czujnik należy podłączyć do centralki przed podłączeniem jej do gniazda USB (zasilanie centralki) lub zasilacza (DC5V). Należy zwrócić szczególną uwagę na przewód od czujnika, przewód ten nie może mieć kontaktu z człowiekiem nawet przez ubranie. Przewód ten powinien swobodnie leżeć na łóżku, stoliku lub nadmiar jego powinien swobodnie zwisać nie mając kontaktu z człowiekiem ani nie powinien leżeć w pobliżu przewodów elektrycznych (zasilających). Jeżeli przewód czujnika będzie miał przypadkowy kontakt z ciałem człowieka to czujnik z przewodem będzie wprowadzał zakłócenia, a efektem tego będzie błędna praca centralki komunikatora. .


Poradniki komunikatora System Sensor Pic Android

Inne akcesoria

Komunikatory do komunikacji alternatywnej

Pierwsze kroki

Komunikator System Sensor X

Pierwsze kroki z komunikatorem System Sensor X dla osób niepełnosprawnych, niemówiących.
Inne poradniki dotyczące komunikatorów firmy System Sensor.

Szukasz dedykowanego rozwiązania
lub porady?

Zadaj pytanie w formularzu informacyjnym.