free site creator

Obsługa komputera za pomocą wzroku

Funkcja sterowania wzrokiem umożliwia używanie technologii śledzenia ruchu gałek ocznych w celu sterowania wskaźnikiem myszy, oraz komunikowania się z innymi osobami za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę.


PFRON dofinansowania do komunikatora System Sensor.

PFRON - dofinansowania

Kto i jak może się ubiegać o dofinansowanie do komunikatora System Sensor w ramach programu „Aktywny Samorząd 2019”.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikacja wzrokiem

Komunikator pozwalający na obsługę komputera za pomocą wzroku.

Komunikacja za pomocą gałki oka

Komunikator pozwalający na obsługę komputera za pomocą wzroku.

Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę, pozwalając na obsługę laptopa, komputera wyłącznie za pomocą oczu. Dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z rąk w celu obsługi komputera czyli między innymi dla osób zanikiem mięśni, z mózgowym porażeniem dziecięcym, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem zanikowym bocznym, chorobami neurologicznymi. Sterowanie wzrokiem jest najszybszym, najprostszym oraz najbardziej ergonomicznym sposobem obsługi komputera. Do programu można podłączyć centralkę Pro lub centralkę Mini.
System Sensor Pic

`


br>

Obsługa komputera za pomocą wzroku - mocowanie Tobii

Komunikator System Sensor Pic z Tobii

System Sensor Pic / Tobii to zespół urządzeń nowej generacji pozwalające na ergonomiczną oraz precyzyjną obsługę komputera, telewizora czy dekodera TV. Łączy w sobie funkcjonalność sterowania komputerem za pomocą wzroku, przycisku lub czujnika dotyku. Różnorodne opcje sterowania komputerem zintegrowane w jednym urządzeniu pozwalają na indywidualne wybranie najbardziej efektywnego dla danego użytkownika sposobu pracy na komputerze. Komunikator System Sensor Pic zapewnia dostęp do wszystkich funkcji komputera i nie tylko. Urządzenie płynnie konwertuje ruch gałek ocznych na ruch kursora na komputerze. Wymaga jednokrotnej kalibracji, która zajmuje kilkadziesiąt sekund. Niezależnie od koloru oczu, okularów, szkieł kontaktowych, oświetlenia czy niekontrolowanych ruchów głowy system śledzi ruch gałek ocznych umożliwiając obsługę komputera, a dodatkowe opcje pozwalają na zindywidualizowanie obsługę urządzeń. Dla wielu osób z niepełnosprawnością ruchową sterowanie komputerem za pomocą wzroku jest najszybszym, najprostszym oraz najbardziej ergonomicznym sposobem obsługi komputera. Pozwala tym samym na utrzymanie niezależności umożliwiając elektroniczne podpisywanie dokumentów, korzystanie z bankowości elektronicznej, dokonywanie zakupów. Tworzenie dokumentów i korzystanie z zaawansowanych aplikacji, jak również na swobodne przeglądanie Internetu, pozostawanie w kontakcie ze znajomymi, granie w gry, korzystanie ze FB, włączanie i wyłączanie światła lub telewizora. Możliwości są nieograniczone.
Do komunikatora System Sesor można podłączyć inne rządzenia:
przełączniki, kamery, czujniki indukcyjne i inne czujniki.

Inne rozwiązania czujników. Przed podłączeniem innych czujników pierw należy zapoznać się z instrukcją obsługi lub skontaktować się z pomocą techniczną tel. 502 485 205.

Technologia w komunikacji
dla osób niepełnosprawnych
SYSTEM SENSOR

Komunikator pozwalający na obsługę komputera za pomocą wzroku.Technologia w rehabilitacji - komunikatory

Masz wątpliwości, nie jesteś pewien(a) jaki komunikator będzie właściwy, zadzwoń nr tel. 502 485 205

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiącychfree site creator

Komunikator dla osób niepełnosprawnych
System Sensor

Komunikatory do komunikacji alternatywnej

Na tej stronie prezentujemy urządzenia zapewniające komunikację osobom niepełnosprawnym z otoczeniem. Dzięki tym komunikatorom osoba niepełnosprawna może komunikować się z rodziną, opiekunem. Komunikator ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych połączony lub nie z utratą mowy. To zespół urządzeń elektronicznych umożliwiający sterowanie komputerem, odbiornikiem telewizyjnym, dekoderem telewizyjnym, domofonem itp. Produkty firmy System Sensor to produkty polskie, ciągle dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych. a nad rozwojem czuwają osoby niepełnosprawne. To Oni wytyczają ścieżkę rozwoju produktu oraz są pierwszymi testerami urządzeń.

* * *

Komunikatorem, komputerem, telewizorem, dekoderem, tabletem, telefonem

można sterować za pomocą czujników:

* * *

Możliwość całkowitej personalizacji komunikatora z uwzględnieniem tablic (pulpitu),
kart (ikon) z wykorzystaniem własnych ikon lub wybór
z wielu istniejących już gotowych symboli graficznych (ikon).


* * *

- czujnik dotyku
- czujnik odbiciowy
- czujnika położenia gałki oka Cam
- czujnik przepływu powietrza
- przełącznik

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Central Pro

Centralka Pro komunikatora System Sensor zgodna z systemem operacyjnym:
Windows 7, 8, 10 / Android od wersji 6

Centralkę Pro komunikatora należy podłączyć do komputera z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10 lub do urządzenia z systemem Android od wersji 6
W przypadku wykorzystania urządzenia z systemem operacyjnym Windows.
Po zainstalowaniu komunikatora (programu) „System Sensor Pic lub „System Sensor Y”, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencja bezterminowa;
- obsługa komputera:

„System Sensor Pic”
- obsługa komputera ograniczona jest do proponowanych przez program funkcji.
- użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które pozwalają w bardzo prosty i przejrzysty sposób na komunikację z otoczeniem.
- obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak: telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki jako uniwersalnego pilota podczerwieni.
Program ten w obsłudze nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.

„System Sensor Y”
Nieograniczona obsługa komputera i internetu. - obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak: telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki jako uniwersalnego pilota podczerwieni. - obsługa obu programów za pomocą czujnika dotyku lub czujnika gałki oka Cam - możliwość pracy urządzenia w czterech trybach: tryb pracy z komputerem, tryb pracy bez komputera, tryb pracy z telefonem/tabletem, tryb pracy jako HID (dzięki tej funkcji użytkownik może wykorzystywać np. konkurencyjne programy do komunikacji z otoczeniem, posługując się czujnikiem dotyku lub gałki oka Cam). W przypadku wykorzystania urządzenia z systemem operacyjnym Android. Po zainstalowaniu komunikatora (programu) „System Sensor Pic, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencja bezterminowa;
- obsługa tabletu lub telefonu przez program:
„System Sensor Pic”
Obsługa komputera ograniczona jest do proponowanych przez program funkcji. Użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które pozwalają w bardzo prosty i przejrzysty sposób na komunikację z otoczeniem. Program ten w obsłudze nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.
- wysyłanie wiadomości SMS
- wysyłanie wiadomości SMS alarmowych

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Central Mini

Centralka Mini komunikatora System Sensor zgodna z systemem operacyjnym:
Windows 7, 8, 10

Centralkę Mini komunikatora należy podłączyć do komputera z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10.
Po zainstalowaniu komunikatora (programu) „System Sensor Pic lub „System Sensor Y”, użytkownik Uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencja bezterminowa;
- obsługa komputera:

„System Sensor Pic”
- obsługa komputera ograniczona jest do proponowanych przez program funkcji.
- użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które pozwalają w bardzo prosty i przejrzysty sposób na komunikację z otoczeniem.
- obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak: telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki jako uniwersalnego pilota podczerwieni.
Program ten w obsłudze nie wymaga od użytkownika dużego nakładu sił.

„System Sensor Y”
Nieograniczona obsługa komputera i internetu.

- obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak: telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki jako uniwersalnego pilota podczerwieni. - obsługa obu programów za pomocą czujnika dotyku lub czujnika gałki oka Cam

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Program komunikatora
System Sensor Pic - Cam

System Sensor Pic
Sterowanie komputerem odbywa się za pomocą gałek oka. Komputer śledzi położenie gałek oka co jest potwierdzone białą ramką karty. Komunikator można podłączyć do komputera gdzie jest zainstalowany system operacyjny Windows 7, 8, 10.
Komunikator System Sensor Pic - Cam to zupełnie innowacyjne rozwiązanie komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Komunikator jest wyposażony w wirtualne tablice (pulpity) oraz karty (ikony), które umieszczone są na tablicy i dowolnie możemy je konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu komunikatora.

System operacyjny Windows.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Program komunikatora
System Sensor Pic / Android

System Sensor Pic / Android
Program nożna zainstalować na urządzeniu gdzie jest zainstalowany system operacyjny Windows 7, 8, 10 lub na urządzeniu gdzie systemem operacyjny to Android od wersji 6.0. Ten drugi system jest najczęściej instalowany na tabletach oraz telefonach komórkowych. Komunikator System Sensor Pic to zupełnie innowacyjne rozwiązanie komunikacji dla osób niepełnosprawnych. Program komunikatora jest wyposażony w wirtualne tablice (pulpity) oraz karty (ikony), które umieszczone są na tablicy i dowolnie możemy je konfigurować i dopasowywać w zależności do potrzeb indywidualnych osób niepełnosprawnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy nieograniczone możliwości konfiguracji wyglądu programu komunikatora. Jeżeli w urządzeniu znajduje się karta GSM to możemy korzystać z dodatkowych funkcji np. wysyłanie wiadomości SMS, mogą one być z góry zdefiniowane gdzie można je zaliczyć do SMS-ów alarmowych, jednych ruchem, gestem można wysłać wiadomość.

System operacyjny Android.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikator System Sensor Cam

To aplikacja, która służy do pisania
na komputerze za pomocą ruchu gałki oka. Program składa się z dwóch programów połączonych w jedną całość. Do programu System Sensor dodany został program System Sensor Cam. Razem tworzą idealne narzędzie do pisania za pomocą ruchu gałki oka.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Zestaw komputer stacjonarny
plus komunikator

Zestaw komputerowy stacjonarny dla osób niepełnosprawnych z komunikatorem alternatywnym System Sensor. Konfiguracja komputera jest zawsze uzgodniona z klientem i dopasowana do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komputer laptop do komunikatora
dla osób niepełnosprawnych

Zestaw komputerowy laptop dla osób niepełnosprawnych z komunikatorem alternatywnym System Sensor. Konfiguracja komputera jest zawsze uzgodniona z klientem i dopasowana do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikator Mysz USB

Komunikator dla osób niepełnosprawnych System Sensor MYSZ
To nowe i zdecydowanie różniące się urządzenie do sterowania komputerem.
System jest zaprojektowany z myślą o dzieciach i osobach z porażeniem mózgowym i przeznaczony do ćwiczeń oraz rehabilitacji.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikator Przycisk USB

Komunikator System Sensor Przełącznik USB jest urządzeniem posiadającym dużą wartość rehabilitacyjną i terapeutyczną, podobnie jak komunikator System Sensor MYSZ.  Jako metoda terapeutyczna wspomaga dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szczególności z problemami w programowaniu ruchu, dyspraksją, dysgrafią, dysleksją. Urządzenie można podłączyć do zabawki oraz do programu "Mówik". 

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Odbiornik

Odbiornik do Systemu Sensor X
Umożliwia podłączenie maksymalnie sześciu niezależnych urządzeń, np.:
- sterowanie łóżkiem,
- oświetlenie,
- domofon,
- alarm,
- dzwonek.
Odbiornik jest wyposażony w dodatkowy alarm, który można wykorzystać do przywołania opiekuna. Odbiornik można umieścić do 50m od komunikatora dla osób niepełnosprawnych centralki System Sensor.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Przełącznik

Przycisk jest zrobiony z wytrzymałego na uderzenia tworzywa. Występuje w dwóch kolorach czarnym i białym. Długość przewodu 50 cm. Przycisk do komunikatorów dla osób niepełnosprawnych można podłączyć do:
- Systemu Sensor X,
- Przycisk USB,
- Mysz USB.
Można również go podłączyć do myszki z małym gniazdem typu Jack.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Stolik pod komputer
dla osób niepełnosprawnych

Dzięki bardzo lekkiej aluminiowej konstrukcji o szerokim zakresie regulacji każdy z łatwością dopasuje go do swoich upodobań.
- film 1
- film 2
- film 3

Szukasz dedykowanego rozwiązania
lub porady?

Zadaj pytanie w formularzu informacyjnym.