free site creator

Komunikator dla osób niepełnosprawnych
System Sensor

Komunikatory do komunikacji alternatywnej

Obsługa komputera za pomocą:
- gałki oka

- czujnika dotyku

- czujnika powietrza


Informacja tel. 502 485 205System Sensor Pic / Tobii, czyli śledzenie ruchów gałek ocznych, stosowany w połączeniu z technologią umożliwiającą dostęp do systemów komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych, pozwalając użytkownikowi na komunikowanie się z otoczeniem oraz obsługę komputera, telewizora, dekodera oraz innych urządzeń.


Istnieje możliwość wypożyczenia komunikatora do testów na okres do 1 miesiąca, koszt wypożyczenia od 150 zł.
Są to koszty, które przy zwrocie systemu nie podlegają zwrotowi
lub przy zakupie komunikatora cena ta nie jest odjęta od ceny komunikatora..
Uwaga!
Przedłużenie czasu wypożyczonego sprzętu wiąże się z kolejną opłatą wypożyczenia komunikatora.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Obsługa komputera za pomocą wzroku
lub czujnika dotyku


System Sensor Cam Pro
Działa z urządzeniem TOBII
zgodna z systemem operacyjnym:

Windows 7, 8, 10

Zestaw zawiera:

- Czujnik gałki oka,
- program System Sensor Pic /Windows,
- program System Sensor Y / Windows,
- centralka System Sensor Mini /Windows,
- czujnik dotyku,
- przewód USB,
- komputer (opcja).

Komunikator „System Sensor” to najmniejsze i bardzo solidne urządzenie pozwalające obsługiwać za pomocą wzroku komputer, laptop, telewizor, dekoder, domofon, dzwonek itp. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę. Dedykowane jest w szczególności dla osób z dużą lub całkowitą dysfunkcją rąk w tym osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym itp.
Centralkę „System Sensor Mini” należy podłączyć do komputera z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10. Po zainstalowaniu oprogramowania komunikatora użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji: - licencja bezterminowa,
- obsługa komputera.

Program „System Sensor Pic”
Obsługa komputera ograniczona jest do funkcji proponowanych przez program. Użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które w sposób bardzo prosty i intuicyjny pozwalają na komunikację z otoczeniem. „System Sensor Pic” może pełnić funkcję uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni) i pozwala na zdalną obsługę np. telewizora, dekodera, klimatyzacji, itp. Sterowanie programem odbywa się za pomocą czujnika ruchu gałki oka i nie wymaga od użytkownika sprawności lub wysiłku fizycznego.

Program „System Sensor Y”
Nieograniczona obsługa komputera i internetu. Umożliwia obsługę programu za pomocą czujnika dotyku będącego w zestawie i nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek sprawności lub wysiłku fizycznego.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Obsługa komputera za pomocą czujnika dotyku

System Sensor Mini
zgodna z systemem operacyjnym:

Windows 7, 8, 10

Komunikator „System Sensor” to najmniejsze, a przy tym bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę, pozwalając na obsługę laptopa, komputera, telewizora, dekodera, domofonu, dzwonka itp. „System Sensor” przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które z powodu dużej niesprawności mają problem lub nie mogą obsługiwać komputera za pomocą rąk. W szczególności osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym itp.
Oprogramowanie komunikatora umożliwia podłączenie urządzenia „System Sensor Pro”. Pozwala to na sterowanie za pomocą gałki ocznej komputerem, telewizorem, dekoderem, klimatyzacją, oświetleniem, itp. Decydując się na takie rozwiązanie w ustawieniach programu należy wyłączyć opcję skanowania. Jeżeli w programie jest wyłączone skanowanie wówczas ramka karty ma kolor biały. Centralka komunikatora „Mini” wspłpracuje z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10. Po zainstalowaniu oprogramowania komunikatora „System Sensor Pic” lub „System Sensor Y”, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencja bezterminowa,
- obsługa komputera.

Program „System Sensor Pic”
Obsługa komputera ograniczona jest do funkcji proponowanych przez program. Użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które w sposób bardzo prosty i intuicyjny pozwalają na komunikację z otoczeniem. „System Sensor Pic” może pełnić rolę uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni) przez co umożliwia zdalne sterowanie funkcjami np. telewizora, dekodera, klimatyzacji, itp. Obsługa programu możliwa jest za pomocą czujnika dotyku lub czujnika gałki oka i nie wymaga od użytkownika sprawności lub wysiłku fizycznego.

Program „System Sensor Y”
Nieograniczona obsługa komputera i internetu. Ponadto umożliwia obsługę innych urządzeń typu telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki, jako uniwersalnego pilota podczerwieni. Obsługa programu możliwa jest za pomocą czujnika dotyku lub czujnika gałki oka i nie wymaga sprawności i wysiłku fizycznego.Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Obsługa komputera za pomocą czujnika dotyku

System Sensor Pro
zgodna z systemem operacyjnym:

Windows 7, 8, 10 oraz Android

Komunikator „System Sensor” to najmniejsze i bardzo solidne urządzenie do obsługi komputera za pomocą wzroku. Zastosowana najnowocześniejsza technologia umożliwia obsługę laptopa, komputera, telewizora, dekodera, domofonu, dzwonka drzwi itp., za pomocą analizy ruchu gałki ocznej. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę! Dedykowane jest w szczególności dla osób z dużą lub całkowitą niesprawnością rąk uniemożliwiającą obsługę komputera, telewizora itp., w tym osób z mózgowym porażeniem dziecięcym (DPM), zanikiem mięśni (SMA), uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym (SM), stwardnieniem zanikowym bocznym (SMLA).
Do programu komunikatora „System Sensor Pic” można podłączyć urządzenie „Cam” (Tobii). Taka konfiguracja umożliwia sterowanie komputerem, telewizorem, dekoderem, klimatyzacją, oświetleniem itp., za pomocą gałki ocznej. Decydując się na takie rozwiązanie w ustawieniach programu należy wyłączyć funkcję skanowania. W przypadku wyłączonego skanowania ramka karty ma kolor biały.
Centralkę „System Sensor Pro” komunikatora należy podłączyć do komputera z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10 lub do urządzenia z systemem Android 6 lub nowszym w przypadku urządzenia z systemem operacyjnym Windows. Po zainstalowaniu programu komunikatora „System Sensor Pic” lub „System Sensor Y”, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencji bezterminowej,
- obsługi komputera.

Program „System Sensor Pic”
Obsługa komputera ograniczona jest do proponowanych przez program funkcji:
- użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które pozwalają w bardzo prosty i przejrzysty sposób na komunikowanie się z otoczeniem,
- centralka komunikatora zastępuje uniwersalny pilot zdalnego sterowania (podczerwieni) i umożliwia obsługę urządzeń typu telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie itp.
Program „System Sensor Pic” nie wymaga od użytkownika jakiejkolwiek sprawności lub wysiłku fizycznego!

Program „System Sensor Pic”
To nieograniczona obsługa komputera i internetu. A ponad to:
- obsługa urządzeń peryferyjnych typu telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki, jako uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni),
- obsługa urządzenia za pomocą czujnika dotyku lub czujnika ruchu gałki oka „Cam”,
- możliwość pracy urządzenia w czterech trybach: tryb pracy z komputerem, tryb pracy bez komputera, tryb pracy z telefonem/tabletem, tryb pracy jako HID (z możliwością pracy z np. alternatywnymi programami do komunikacji z otoczeniem).
W przypadku wykorzystania urządzenia z systemem operacyjnym Android. Po zainstalowaniu oprogramowania komunikatora „System Sensor Pic” w środowisku Android, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do następujących funkcji:
- licencji bezterminowej,
- obsługi tabletu lub telefonu przez program.

Program „System Sensor Y”
Obsługa komputera ograniczona jest do funkcji proponowanych przez program. Użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które w bardzo prosty sposób pozwalają na komunikację z otoczeniem. Program przy obsłudze nie wymaga od użytkownika sprawności lub wysiłku fizycznego. Ponad to umożliwia:
- wysyłanie wiadomości SMS,
- wysyłanie wiadomości SMS alarmowych.what is the best website builder
Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Obsługa komputera za pomocą wzroku,
lub czujnika dotyku


System Sensor Cam Mini
zgodna z systemem operacyjnym:

Windows 7, 8, 10

Zestaw zawiera:

- kamera LogiTech C920,
- program System Sensor Pic /Windows,
- program System Sensor Y / Windows,
- centralka System Sensor Mini /Windows,
- czujnik dotyku,
- przewód USB,
- komputer (opcja).

Komunikator „System Sensor” to najmniejsze oraz bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę oraz myszkę, pozwalając na obsługę za pomocą oczu laptopa, komputera, telewizora, dekodera, domofonu, dzwonka itp. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób z dużą lub całkowitą niesprawnością rąk utrudniającą lub uniemożliwiającą obsługę komputera, w tym dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym, itp.
Centralka „System Sensor Mini” współpracuje z systemem operacyjnym Windows 7, 8, 10. Po zainstalowaniu programu komunikatora „System Sensor Pic”, użytkownik uzyskuje pełen dostęp do:
- licencji bezterminowej,
- obsługi komputera.

Program „System Sensor Pic”
Obsługa komputera ograniczona jest do funkcji proponowanych przez program. Użytkownik porusza się w obrębie widocznych na pulpicie tablic, które w sposób bardzo prosty i intuicyjny pozwalają na komunikację z otoczeniem. „System Sensor Pic” może pełnić funkcję uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni) i pozwala na zdalną obsługę np. telewizora, dekodera, klimatyzacji, itp. Sterowanie programem odbywa się za pomocą czujnika ruchu gałki oka i nie wymaga od użytkownika sprawności lub wysiłku fizycznego.

Program „System Sensor Y”
Nieograniczona obsługa komputera i internetu. Ponad to:
- obsługa urządzeń peryferyjnych takich jak: telewizor, dekoder, klimatyzacja, poprzez wykorzystanie centralki jako uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni),
Obsługa obu programów „System Sensor Pic” oraz „System Sensor Y” za pomocą czujnika dotyku lub czujnika gałki oka. W przypadku wykorzystania urządzenia z systemem operacyjnym Android.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Obsługa komputera za pomocą wzroku,
lub czujnika dotyku


System Sensor Kostka do gry
zgodna z systemem operacyjnym:

Windows 7, 8, 10


Zestaw zawiera:

- centralka System Sensor Kostka /Windows,
- program System Sensor Kostka / Windows,
- program System Sensor Pic /Windows,
- program System Sensor Y / Windows,
- czujnik dotyku,
- przewód USB,
- komputer (opcja).

Komunikator „System Sensor” to najmniejsze oraz bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę i myszkę. Pozwala na obsługę za pomocą oczu laptopa, komputera, telewizora, dekodera, domofonu, dzwonka itp. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, które nie mogą korzystać z rąk w celu obsługi np. komputera. W szczególności dedykowany jest dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni, uszkodzeniem rdzenia kręgowego, stwardnieniem rozsianym, stwardnieniem zanikowym bocznym, itp.
Program „System Sensor Kostka” przeznaczony jest przede wszystkim do zabawy i gier, gdzie osoba niepełnosprawna może losować wartość kostki za pomocą wzroku lub przełącznika. Centralka „kostki” umożliwia również posługiwanie się programami „System Sensor Pic” oraz „System Sensor Y”.
Może zastąpić centralkę komunikatora „Centralka Mini” lub „Centralka Pro”. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że centralka „System Sensor Kostka” nie posiada funkcji uniwersalnego pilota zdalnego sterowania (podczerwieni) do TV, dekodera, klimatyzacji itp.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komunikator dla osób niepełnosprawnych

System Sensor Przycisk USB
do komunikatora "Mówik"

Zestaw zawiera:

- System Sensor Przycisk USB,
- dwa przyciski,
- przewód USB typu C,
- przewód USB.

Komunikator „System Sensor Przełącznik USB”
Urządzenie podobnie, jak „System Sensor MYSZ”, posiada ogromną wartość rehabilitacyjną i terapeutyczną. Wspomaga terapię dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się oraz z problemami w programowaniu ruchu, dyspraksją, dysgrafią, dysleksją. Urządzenie można podłączyć do zabawki oraz do programu „Mówik”.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Czujniki

Czujnik dotyku
do Systemu Sensor Y oraz Pic.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Czujnik odbiciowy
do Systemu Sensor X.Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Przełącznik

Biały przeycisk do komunikatorów
System Sensor.Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Komputer laptop do komunikatora
dla osób niemówiących

Zestaw zawiera:
(konfiguracja do uzgodnienia)- przekątna ekranu 17",
- dysk twardy SSD,
- pamięć RAM 8GB,
- system operacyjny Windows 10.

Konfiguracja komputera jest zawsze uzgodniona z klientem i dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Uchwyt do laptopa i kompunikatora

Regulowany obrotowy uchwyt dla monitorów i telewizorów LCD i LED, laptopów o wadze od 2 do 6,5 kg, pełna regulacja 3D, uchwyt na sprężynie gazowej z płynną i delikatną regulacją wysokości monitora, przeznaczony jest do telewizorów i monitorów oraz laptopów o przekątnej ekranu między 17-27”. Uchwyt jest zgodny ze standardem VESA, posiada regulację w płaszczyźnie poziomej i pionowej oraz kąta pochylenia, jest dostępny w kolorze czarnym. Bardzo solidnie wykonany.

Cechy produktu:
- max. udźwig 6,5 kg,
- min. waga monitora 2 kg,
- dla telewizorów i monitorów 17″-27″,
- maksymalny wysięg ramienia 524 mm,
- regulacja wysokości na sprężynie: 250 mm,
- możliwość obrotu monitora do 180 stopni,
- możliwość obrotu ramienia 360°,
- regulacja kąta pochylenia +35 /- 50°,
- funkcja PIVOT, uchwyt posiada sprężynę gazową umożliwiającą płynną delikatną regulację wysokości monitora, kompatybilny z VESA (rozstaw otworów montażowych).

Norma:
- VESA 75 ( odstęp otworów 75mm x 75mm),
- VESA 100 ( odstęp otworów 100mm x 100mm),
- VESA 75 (odstęp otworów 75mm x 75 mm),
- 4 podkładki antypoślizgowe + 2 w łapkach,
- Materiał: stal,
- Wykończenie: malowany proszkowo,
- Kolor: czarny,
- Wymiary: 300 x 265 x 20 mm.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Stolik przyłóżkowy na laptopa
do komunikatora

Stolik przyłóżkowy posiada funkcjonalną regulację nachylenia blatu, dzięki czemu można go dostosować niemal do każdej pozycji użytkownika. Łatwa w obsłudze śruba zaciskowa, służąca do regulacji kąta nachylenia blatu sprawia, że można go ustawiać samodzielnie i bez używania narzędzi. Zakres odchylenia blatu to aż 90° w każdym kierunku. Stolik przyłóżkowy posiada również laminowany blat z podwyższonymi krawędziami, które zapobiegają zsuwaniu się przedmiotów. Do płynnego działania wystarczy mu jedynie przestrzeń 102 mm pod łóżkiem. Niezwykle funkcjonalny i ekonomiczny stolik przyłóżkowy z regulacją nachylenia blatu podniesie jakość dnia codziennego każdej osobie niepełnosprawnej, która pragnie być mobilna i samodzielna. To również idealna pomoc dla opiekuna osoby leżącej, dzięki której może potrzebne do opieki rzeczy mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Cechy produktu:
– wymiary blatu: 40×60 cm,
– szerokość całkowita: 40 cm,
– długość całkowita: 60 cm,
– wysokość maksymalna: 105 cm,
– zakres regulacji: 70 – 105 cm,
– wymiary podstawy: 40×72 cm,
– waga: 7 kg,
– maksymalne obciążenie: 10 kg,
– grubość blatu: 12 mm,
– wysokość kółek 5cm
(kółka można zablokować),
– wysokość kółek z podstawą 8 cm.


Komunikator dla osób niepełnosprawnych niemówiących

Stolik na laptopa do komunikatora

Pracujesz na laptopie usadowiony wygodnie na kanapie? Lubisz jeść śniadanie w łóżku? Zatem stolik na laptop jest dla Ciebie! Charakteryzuje go łatwy montaż i wszechstronne zastosowanie: na laptop, książkę, notatnik, jako stół śniadaniowy lub półka. Składany stolik jest doskonałym dodatkiem do domu i biura. Posiada otwór wentylacyjny, który na pewno docenisz podczas pracy na laptopie. Stolik oferuje aż różnych pozycji ustawienia. Można używać go również na stole warsztatowym np. do ustawienia notebooka na poziomie oczu. Posiada możliwość składania bez żadnych narzędzi. Wystarczy nacisnąć przycisk z każdej strony, a dostosowuje on nogi stołu zgodnie z preferencjami do określonego kąta. Obraca się do 360°.

Cechy produktu:
- wymiary: 42 cm x 26 cm,
- przycisk umożliwiający kombinację o 360°,
- montaż na więcej niż 10 pozycji nadaje się do laptopa,
- książek lub jako stolik śniadaniowy,
- posiada otwór wentylacyjny do chłodzenia laptopa.


Realizacja

Jak nabyć komunikator dla osób niepełnosprawnych?

Komunikatory „System Sensor” nie służą do ratowanie życia ludzkiego, jest to zespół urządzeń ułatwiających życie i kontakt z otoczeniem osób niepełnosprawnych w szczególności posiadających częściową lub całkowitą dysfunkcję rąk.Istnieje możliwość realizacji zamówień na indywidualne zamówienie
w zależności od potrzeb osoby niepełnosprawnej.